Vrlo malo podataka se može naći o njihovom broju u Srbiji. Osim jedne koja se nalazi u turističkom centru, nisu atraktivne u meri u kojoj bi mogle da se iskoriste za privlačenje posetilaca i razvoj turizma.
Vrlo malo fotografija i izvora na internetu govori o njihovom postojanju.
Prema Vikipediji, od oko 30 ovih piramida koliko ih je moglo biti na teritoriji današnje Srbije većina je davno uništena. U zapadnoj i srednjoj Bačkoj ih je bilo nekoliko — u ataru Stapara, Odžaka, Kule, Srbobrana, Bačke Topole. U okolini Subotice je postojalo tri i do danas sve su uništene, dok ih u opštini Senta još stoje dve. O ostalima koje su bili razasute po Banatu se vrlo malo zna, verovatno su sve još pre drugog svetskog rata uništene.
Ipak, to nisu piramide poput onih u Egiptu. Piramide u Srbiji, koje se tako nazivaju zbog svog obilika, najviše podsećaju na tornjeve starih ciglana.
vrh Suvo rudište, foto UU/arhiva
Najpoznatija i najposećenija se nalazi na vrhu Suvo rudište na Kopaoniku, a verovali ili ne jedna ista takva je i na području između Porodina i Viteževa, kako nam je otkrio arheolog Dragan Jacanović.
Nažalost, na internetu je nemoguće pronaći fotografije ove građevine južno od Požarevca, ali se jedna te vrste nalazi čak i bliže. Vazdušnom linijom oko 25 kilometara zapadno, na brdu Gorica, najvišoj kotnoj tački Smedereva, pored starog puta za Udovice.
Geotopografske piramide ili geotopografski tornjevi, su geografski objekti postavljani u 18. i 19. veku širom Austrijskog carstva. Kako izgledom liče na visoki konusno-piramidalni dimnjak, na starim mapama označene su kao piramide. Građene su od prepečenih cigala, a postavljane na visinskim kotama gde su služile pre svega kao topografski markeri. To se vidi na kartama gde iza oznake piramide (trougao) i naznačene visinske tačke stoji odgovarajući kod. O starim geotopografskim piramidama-tornjevima u Srbiji se danas malo zna, i vrlo malo ih je ostalo.