Predviđeno je da se bazen i aneks grade fazno. U prvoj fazi je predviđena izgradnja objekta zatvorenog bazena, a u drugoj proširenje sportske hale.
Pored ovih sadržaja, u delu zelene površine pored postojećeg olimpijskog bazena je planirana tribina za takmičenja na olimpijskom bazenu čime bi se zaokružio čitav kompleks.
ilustracija Pixabay
Objekat zatvorenog bazena trebalo bi da se nađe između otvorenog bazena i hale. Biće dominantno pravougoni u formi dimanzija 79×46 metara, a Karakteristični vizuelni identitet biće ostvaren formiranjem krova koji se lomi na tri ravni i formira oblik nalik talasu.
Objekat bi trebalo da ima podrum prizemlje i galeriju. Osnovni gabarit objekta zauzeće prostor sa bazenima.
Predviđeno je formiranje plivačkog bazena 25x33m i dubine 200cm, dečijeg bazena 15×7,5m i dubine 80-120cm, kao i hidromasažne kade.
Ka plivačkom bazenu biće okrenute tribine kapaciteta 412+3 mesta, sa prostorom za zapisnički sto i klupama za sportiste.
Objekat bi između ostalog trebalo da poseduje svlačionice, ambulantu, toalete, kafić i fitnes centar, a biće funkcionalno povezan sa halom i otvorenim bazenom.
detalj iz urbanističkog projekta
Pomoćna sala Hale sportova trebalo bi da poseduje kombinovani teren za rukomet, mali fudbal, košarku i odbojku, sa manjim gledalištem i pratećim sadržajima (svlačionice, sanitarni čvorovi, ostave za rekvizite). Objekat bi funkcionalno bio povezan sa postojećom sportskom halom.
Idejno arhitektonsko rešenje zatvorenog bazena je izradio Krip inženjering iz Beograda. Idejno arhitektonsko rešenje aneksa sportske hale je izradio Kapaprojekt iz Niša. Urbanistički projekat za dogradnju sportske hale i izgradnju objekta zatvorenih bazena izradio je Arhi studi NM iz Požarevca.