Gradonačelnik Požarevca Saša Pavlović je na konferenciji za medije istakao da je ukupan iznos sredstava opredeljen za ove namene 19,2 miliona dinara.
U četiri javna poziva Komesarijat za izbeglice i migracije opredelio je 17.280.000 dinara, a učešće Grada je 1.920.000 dinara.
Na osnovu baze podataka poverenika za izbeglice, na teritoriji Grada Požarevca postoji potreba za stambenim zbrinjavanjem za još 30 interno raseljenih lica sa Kosova i Metohije 44 izbegla lica iz Hrvatske i BiH.
Radi se o sledećim projektima:
– poboljšanje uslova stanovanja interno raseljenih lica dok su u raseljeništvu, koja žive na njihovoj teritoriji, kroz dodelu pomoći namenjene za završetak ili adaptaciju stambenog objekta nabavkom građevinskog materijala i opreme.
– poboljšanje uslova stanovanja porodica interno raseljenih lica dok su u raseljeništvu, a koja žive na njihovoj teritoriji, kroz kupovinu seoske kuće sa okućnicom, odnosno odgovarajuće nepokretnosti za stanovanje i pomoći u građevinskom i drugom materijalu i opremi za popravku ili adaptaciju seoske kuće sa okućnicom odnosno odgovarajuće nepokretnosti za stanovanje.
– poboljšanje uslova stanovanja porodica izbeglica na njihovoj teritoriji, kroz nabavku građevinskog materijala i opreme.
– poboljšanje uslova stanovanja porodica izbeglica na njihovoj teritoriji kroz kupovinu seoske kuće sa okućnicom, odnosno odgovarajuće nepokretnosti i dodelu pomoći u građevinskom i drugom materijalu i opremi (mali grant) za adaptaciju ili popravku predmetne seoske kuće sa okućnicom, odnosno odgovarajuće nepokretnosti.
Pavlović je još dodao da će Grad Požarevac i u narednom periodu, a sve dok postoji potreba, u saradnji sa Komesarijatom za izbeglice i migracije Republike Srbije, raditi na poboljšanju socijalno-ekonomskih uslova za integraciju izbeglih lica i poboljšanju uslova života ineterno raseljenih lica kroz programe za trajno rešavanje stambenog pitanja i ekonomsko osamostaljivanje i osnaživanje najugroženijih porodica izbeglica i interno raseljenih lica na teritoriji Grada Požarevca.
(foto: UU/TE2 MEDIA)
0 Comments