0

Crvena zvezda – Mladi radnik 3:2, po setovima 18:25, 25:15, 19:25, 25:18 i 16:14.

Veoma raspoložen na startu ove utakmice bio je Aleksandar Gmitrović, koji je svojim poenima omogućio Požarevljanima da odmah u startu steknu prednost od 9:4. Iako je Zvezda u nastavku na sve načine pokušavala da uhvati priključak, gosti joj to prosto nisu dozvolili.

Zvezda je u drugom setu igrala bolje i nije dozvolila Mladom radniku da priđe na više od poen zaostatka. Usledila je serija od 10:1, koja je Zvezdi donela izjednačenje.

Beograđani su bili bolji i na početku trećeg seta. Vodili su sa 11:7 i 15:12, a onda su počeli da prave greške. Mladi radnik je ubedljivo završio set sa 25:18, i po drugi put poveo na utakmici.

U četvrti set je Radnik ušao odlučnije, ali se sve brzo preokrenulo, a Zvezda dobila sa 25:18.

A u odlučujućem setu, Zvezda je stvorila osetniju prednost od 8:3, nakon čega je došlo do opuštanja, što je Radnik iskoristio i napravio preokret serijom 8:1. Međutim, ta prednost je ubrzo ispuštena i Beograđani su na kraju sa minimalnih 16:14 rešili utakmicu u svoju korist.

Aleksandar Gmitrović najuspešniji je poenter na utakmici sa 28 poena.

Mladi radnik u narednom kolu, 20.februara dočekuje Partizan.