0

Zanimljiva utakmica na Vašarištu.

Fudbaleri Mladog radnik savladali su u utakmici 15. kola Srpske lige Zapad ekipu FAP-a sa 2:1.

Strelci za Mladi radnik bili su Miloš Janković u 20 i Ilija Đorđević u 61 minutu utakmice. Jedini gol za FAP postigao je Miroslav Marković u 4 minutu utakmice.

FAP koji je drugoplasrani na tabeli brzo je došao u vođstvo već na samom početku utakmice, nakon dobrog prodora sa leve strane i ubačene lopte u peterac koju je Marković sproveo u gol.

Mladi radnik je zaigrao čvršče i borbenost je dala rezultat već u 20.minutu kada je najbolji strelac Janković plasiranu loptu na levi ugao glomanovog prostora glavom sproveo u mrežu.

U istom ritmu se nastavilo i u drugom poluvremenu, gde su oba tima imali svoje neiskorišćene šanse. Međutim, u 66.minutu Drecun izvodi slobodan udarac sa 20 metara ulevo, lopta ide Đođeviću na glavu i on je od doneg dela prečke zabija u gol.

Važna pobeda Mladog radnika posle dva uzastopna poraza na strani. Za FAP već ozbiljan problem jer je tim u padu forme sa dva uzastopna poraza dozvolili su čačanskom Borcu da im pobegne 5 bodova.

Sledi zimska pauza  u prvenstvu koje se nastavlja 9.marta kada u Požarevac dolazi Budućnost Krušik.