Ugradnja modula predviđena je na potezu od Tabane do Čačalice,odnosno od gradištanskog do petrovačkog puta.
U ovoj zoni predviđeno je da se obuhvati oko 4.000 korisnika.
ilustracija Pixabay
Ugradnjom modula više neće biti nužno da se potrošnja očitava ulaskom u dvorišta i otvaranjem vodovodnih šahti.
Osim fizičkih lica, moduli će biti postavljeni i na vodomerima pravnih lica u ovoj zoni snabdevanja.
„Druga visinska zona praktično ima odvojen sistem snabdevanja jer vodu dobija iz rezervoara u Jugovićevoj ulici. Kompaktna je i nema priliva iz drugih izvora, a Vodovod bi na ovaj način dobio precizne podatke o protoku i potrošnji u ovoj zoni“, kaže direktor Vodovoda, Aleksandar Dimitrijević i dodaje da se to pre svega odnosi na gubitke u snabdevanju.
Moduli za daljinsko očitavanje biće postavljeni i kosrinicima u Ratarskoj ulici u kojoj je planirano da se čitav posao završi za 10-ak dana.
„Na taj način oko 60 odsto vodomera u Burjanu trebalo da nude opremljeno modulima za daljinsko očitavanje“, kaže Dimitrijević.
U Vodovodu se nadaju da bi za nekoliko godina čitav grad trebalo da se pokrije sistemom daljinskog očitavanja. Dugoročno se razmišlja o postavljanju sistema repetitora u gradu koji će u realnom vremenu očitavati potrošnju vodomera i podatke slati u centralu, čime bi prestala potreba čak i da se prolazi ulicama sa opremom za prijem signala, a u svakom trenutku bi se videli poremećaji u potrošnji kod krajnjih korisnika.